Komiksy

Salvaged

Tytuł oryginalny: Salvaged
Scenariusz: The Fillbach Brothers
Rysunki: The Fillbach Brothers
Kolory: Pamela Rambo
Litery: Michael Heisler
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2007
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 9Recenzja Lorda Sidiousa:

Kolejna historyjka z dziewiątego tomu, tym razem już poważniejszego kalibru, której akcja dzieje się już po wydaniu rozkazu 66.

Samotny klon dryfuje w przestrzeni kosmicznej w swoim wraku, praktycznie skazany na śmierć. Zostaje jednak wyłowiony przez gwiezdnego podróżnika i zabrany na jego statek, a tam są same cudy, droidy bojowe (przeprogramowane przez właściciela), no i najgorsza rzecz z wszystkich dzieci Jedi pochowane w klatkach w ładowni. Wszystko wygląda bardzo jednoznacznie, klon postanawia działać, tyle, że niebawem okręt zostaje poddany kontroli, już imperialnych klonów. Zatem wszystko w rękach ocalonego.

Szczerze mówiąc, to jest jedna z najpiękniejszych historii o rozkazie 66 i buncie klonów, opowiedziana co prawda w sposób charakterystyczny dla tej serii, ale nic jej to nie ujmuje, wręcz przeciwnie, pod płaszczykiem zabawnej opowiastki mamy drugie dno. Słyszeliśmy historię o klonach, które nie chciały wykonać feralnego rozkazu z powodu przywiązania do Jedi, ale tym razem jest inaczej, klon zaczyna zdawać sobie sprawę wcześniej z tego, co musiałby zrobić i zaczyna to oceniać na swój własny rozum. Na dodatek płynie tu inny morał, że nie wszystko jest tym, czym wydaje się być na początku, nie ma zatem sensu ferować szybkich i jednoznacznych wyroków.

Gdyby takich historyjek było więcej to seria ta byłaby z pewnością jedną z ulubionych i to nie tylko młodszych czytelników. Dla mnie to mały majstersztyk wykonany w sztandarowym stylu braci Fillbach, który jednocześnie jest doskonałą kopią Gendy’ego Tartakovsky’ego.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 10/10
Klimat: 10/10
Rozmowy: 9/10
Opis świata SW: 10/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 10 2008-08-08 10:18:25
Vergesso 7 2018-02-27 22:09:22

Tagi: Dark Horse Comics (564) Fillbach Brothers (31) Jeremy Barlow (45) Michael Heisler (109) Star Wars Adventures (29)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.