Komiksy

The Brink

Tytuł oryginalny: The Brink
Scenariusz: Justin Lambros
Rysunki: Rick Lacy
Kolory: Dan Jackson
Litery: Michael David Thomas
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2005
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 4Recenzja Lorda Sidiousa:

To już trochę bardziej dorosła historia, głównie dlatego, że humor tym razem nie jest stricte sytuacyjny (odbijająca się głowa), ale oto znajdziemy wiele elementów autoironii a nawet pewnego pastiszu Gwiezdnych Wojen.

Wyobraźmy sobie Anakina Skywalkera – superbohatera, który w czasie Wojen Klonów przybywa na okręt, by uratować piękną Serrę. Opowieść z jednej strony jak z bajki, wręcz nazbyt przekoloryzowana, ale z drugiej umiejąca ukazać źródło Gwiezdno-wojennej opowieści, ubrać ją w kostium SF, ale tak, by wszystko było widać spod spodu, mit, legendę, baśń. Anakin jest dumny i pyszny jak paw, wie, że jest herosem i niczym Beowulf mieni się tym. Zna wszelkie rozwiązania i nikogo nie słucha. I tu się właśnie zaczyna, bo okazuje się, że Serra nie tylko nie jest tak zupełnie bezbronna, ale przede wszystkim w walce (przynajmniej z tym wrogiem) jest o wiele bardziej doświadczona niż sam Skywalker. I w tym właśnie tkwi humor serii. Owszem oboje muszą współpracować, by móc wydostać się z opresji, ale to znów jest bliskie oryginalnej sadzie, w szczególności ANH (gdzie Leia po uratowaniu bierze czynny udział w ucieczce, której jeszcze nie obmyślono).

Tym razem za rysunki opowiada Rick Lacy, acz trzeba przyznać, że nadal trzymany jest wzór Tartakovsky’ego. Najwięcej różnic widać w tle, gdzie znajduje się o wiele więcej linii – jak choćby wzory na podłodze itp. W tym numerze te różnice widać chyba najdobitniej, głównie ze względu na zmianę kolorystyki i oczywiście papieru.

Ta opowieść, choć nadal skoncentrowana na walce, to znów przede wszystkim zabawa i śmiech i tak ma być. Fajne jest to, że autorzy umieją śmiać się także z Gwiezdnej Sagi i robią to doskonale.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Klimat: 8/10
Rozmowy: 7/10
Opis świata SW: 7/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2008-08-09 11:40:49
Vergesso 7 2017-07-07 17:57:32

Tagi: Dan Jackson (24) Dark Horse Comics (564) Jeremy Barlow (45) Justin Lambros (2) Michael David Thomas (25) Rick Lacy (3) Star Wars Adventures (29)

Komentarze (1)

Komiks, dzięki któremu osoby pozbawione konsol mogą się dowiedzieć, kto to jest Serra Keto i o co z nią chodzi. Początkowa misja ratunkowa zamienia się w grę "kto kogo prędzej doprowadzi do szału". Chyba wygrał Anakin, bo siedzenia Skywalkerowi na kolanach to chyba było dla Serry za dużo :DDD Więc teoretycznie komiks na wysoką ocenę.

Minus jednak za rysunki - całkiem ok, tyle że nieco słabiej przypominają Tartakovsky`ego niż rysunki braci Filbach. A w końcu czytam ten komiks dla klimaty starych CW, więc tego oczekuję. Muszę więc nieco obniżyć ocenę do 7/10

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.