Komiksy

Bailed Out

Tytuł oryginalny: Bailed Out
Scenariusz: Justin Lambros
Rysunki: The Fillbach Brothers
Kolory: David Nestelle
Litery: Michael David Thomas
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2006
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 5Recenzja Lorda Sidiousa:

A co by było, gdyby Bail Organa dołączył do Separatystów? Nie, kolejna historyjka to nie Infinities, ale właśnie się od tego zaczyna.

Bail przybywa z misją na Metalorn, planetę Unii Technokratycznej, gdzie ma zamiar negocjować z Watem Tamobrem przyłączenie się Alderaanu do Separatystów. Senator Organa ogląda sobie całą planetę, swoją drogą to w tym komiksie jest chyba najpiękniejsze, bo przez specyficzną kreskę Metalorn zapada w pamięć. Jest bardzo odmienna od tego, co znamy, ale przy tym mocno gwiezdno-wojenna, przypomina planetę zamienioną w jedną wielką fabrykę. To klimat, o którym dziś w EU się już zapomina. Ale wracając do komiksu, to nie fabryka najbardziej interesuje Baila, a więzienie. I dopiero tu okazuje się czym jest jego prawdziwy cel – uwolnienie Shaak Ti. Dalej mamy akcję z Bailem i Shaak, która oczywiście wymiata wszystkich wrogów.

Siłą tego komiksu jest właśnie początek, gdzie widzimy Baila i nie wiemy, o co chodzi. Czemu on rozmawia z Separatystami? To jest właśnie pomysłowość przewijająca się w serii. Nawet najprostszą rzecz jak się ukaże w trochę inny sposób, nie poda od razu czytelnikowi na tacy, a każe mu się chwilę zastanowić, można przeobrazić w perełkę.

Akcja tym razem może nie jest wyrafinowana, ale ten komiks ma wyśmienity początek i niesamowicie ukazuje Metalorn. Reszta to naprawdę dobry styl Clone Wars Adventures.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Klimat: 8/10
Rozmowy: 8/10
Opis świata SW: 9/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2008-08-09 11:58:30
Vergesso 7 2017-08-13 15:58:34

Tagi: Dark Horse Comics (564) Fillbach Brothers (31) Jeremy Barlow (45) Justin Lambros (2) Michael David Thomas (25) Star Wars Adventures (29)

Komentarze (2)

*komiksie z EU

Wat Tambor w jednej z głównych ról w koksie z EU, co samo w sobie jest nieczęste! Gorzej tylko z fabułą - nie dość, że za dużo tu ekologicznej propagandy a la Zieloni czy inna Partia Razem, to jeszcze idiotyczna końcówka i robienie z Sepków idiotów jak w TCW.
Więc niby komiks z poważnymi wadami, ale już za samego Tambora ciężko mi postawić niższą ocenę niż 7/10

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.