TWÓJ KOKPIT
0

Smaczki w Ataku Klonów :: Atak klonów

Jeden z "młodzików" (ten stojący po prawej stronie Yody) trzyma w ręku rękojeść miecza. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest ona bardzo podobna do miecza Qui-Gona z Epizodu 1.

W klubie na Coruscant, gdzie Anakin i Obi-Wan wchodzą ścigając Zam, Twi'leczka z różowymi lekku (głowoogonami) to odpowiednio ucharakteryzowana córka Lucasa

W tymże samym klubie, jedną z postaci, która odwraca się na dźwięk włączanego miecza świetlnego jest Anthony Daniels, aktor, który ubrany w blaszki, gra C3PO

W barze na Coruscant, gdy Anakin zaczyna szukać Zam, wskazując ręką, pokazuje na Ahmeda Besta, który gra Jar Jar Binksa. Ahmed po zwróceniu uwagi na Skywalkera ogląda się za nim.

Podczas mordu Anakina na Tuskenach, gdy Yoda medytuje słychać w tle głos Liama Neesona, który krzyczy "Anakin! Anakin! No!" Ponoć w tej scenie słychać też dwa oddechy Vadera!

Podczas lądowania Anakina i Padme na Naboo z lewej strony widać 2 statki koreliańskie YT-1300 (takie jak "Sokół Millenium" Hana Solo). Można te statki zobaczyć na tu. Tutaj natomiast jest powiększenie interesującego nas fragmentu obrazka.

Jak Jango wchodzi do swojego pojazdu uciekając przed Obi-Wanem to uderza głową o rampę... tu Widać mały ukłon w stronę Nowej Nadziei gdzie jeden ze szturmowców też uderza głową w rampę :)). Poza tym, Boba Fett w epizodzie 6 ma w hełmie drobne wgniecenie... Czyżby to od tego uderzenia o rampę kilkadziesiąt lat wcześniej :)?

Podczas pościgu Obi-Wana i Anakina za Zam kierowca jednego z przypadkowo przelatujących speederów krzyczy Jedi poodoo... Mamy zatem nowe przekleństwo.

Do jednego z młodzików Yoda zwraca się imieniem Liam.

W scenie na planecie Naboo, zaraz po lądowaniu, kiedy Padme i Anakin idą do królowej, są co najmniej dwa cienie (podobne do cieni lamp) znikąd.

W zwiastunie "Forbbidden love" jest co najmniej jedna scena (a raczej jej fragment), która nie znalazła się w filmie (znajdziemy ją w mniej więcej 35 sekundzie trailera)

Cienie ze sceny pożegnania Anakina z Padme (przed wyruszeniem na poszukiwania matki) są rzucane na dużą całkowice płaską powierzchnię, w poprzednim ujęciu natomiast widać że budowla jest mała i w dodatku na niedużej wysokości jej ściana przechodzi w łuk.

W jadalni u Dextera podczas jego rozmowy z Obi-Wanem widać Duga, który podobie jak Sebulba używał rąk zamiast nóg i odwrotnie.

Cień rzucony przez Anakina na zabudowania na Tatooine podczas rozmowy z Amidalą bardzo przypomina cień Vadera.

W Bibliotece w Świątyni Jedi jest jeden z członków Rady Jedi.

Co stalo sie z dwoma Clone Trooperami, ktorzy wysiedli z pojazdu wraz z Kenobim i Anakinem? Biegli z nimi do jaskini, ale do środka już nie weszli? Kilka scen później, gdy przylatuje Amidala, nie ma ich też na zewnątrz. Jednym słowem nie wbiegli, ale przed jaskinią też nie zostali. PO PROSTU ZNIKNĘLI!
UPDATE:Stwierdzenie "po prostu zniknęli" wywołało niezłą burzę maili w mojej skrzynce. Z przyjemnością pragnę zawiadomić, że Clone Trooperzy znaleźli się. Otóż ułamek sekundy po tym jak Anakin, Obi-Wan i dwaj Trooperzy wysiadają, kanonierka którą lecieli zostaje trafiona przez obstawę hrabiego. Eksplozja tego pojazdu powoduje strącenie Klonów w przepaść.

Podczas rozmowy z Obi-Wana z Jango, łowca nagród mówi do Boby coś w nieznanym nikomu języku. W książce opisane jest: "Boba, zamknij drzwi".
UPDATE:Nowelizacja, 162. strona:
"...Jango odezwał się w specjalnym , umownym języku: - Boba , zamknij drzwi."

W 2:12 minucie Trailera Clone War kiedy Yoda mówi "Began this clone war has ..." to ta scena w filmie jest wzbogacona o zachód słońca, który oświetla na pomarańczowo połowę głowy Yody.

Samonaprowadzająca rakieta Jango Fetta, w trailerze Clone War gdy przelatuje, słychać tylko silniki pocisku, a w Across the Stars słychać też coś jak pisk systemów naprowadzania.

W Senacie, podczas przyznania Palpatinowi specjalnych pełnomocnictw, widać George'a Lucasa, który zasiada (na dole) jako jeden z senatorów i klaszcze w dłonie. UPDATE: Według Ricka MacCalluma: George nie wystąpił w AOTC, natomiast jest jedna scena w której widać kawałek mnie.

W momencie, gdy mamy pierwsze ujęcie klubu nocnego na Coruscant, na wielkim telebimie nad klubem pokazują się kolejno: głowa stwora, który jako pierwszy pojawił się w ujeciu kantyny w Mos Eisley w "Nowej nadziei", a potem kolejno głowy członków The Cantina Band.

W bibliotece Obi-Wan szuka planety Kamino, bibliotekarka mówi mu, że taka planeta nie istnieje, A z tyłu, na podeście, stoi popiersie Prime Minister of Kamino. ;)

Gdy Obi-Wan wchodzi na lądowisko Jango Fetta na Kamino, Jango ładuje jakąś skrzynię na statek, drugi pakunek zostaje na platformie. Później już go nie ma...

Gdy na początku filmu Anakin spotyka się z Amidalą, mówi do niej coś w stylu: "wyładniałaś". W drugiej połowie filmu tymczasem, będąc sam na sam z Amidalą, mówi do niej: "w ogóle się nie zmieniłaś". Czyli sprzeczność...

Podczas pościgu za Zam, na Coruscant widać gdzieś w tle X-winga i myśliwiec TIE!
UPDATE: (27.02.2004) Wszystkich, którzy nie mają dostępu do DVD, ( komentarzach na płytach, jest powiedziane, gdzie dokładnie szukać TIE, lub dla tych, którym nie chce się wypatrywać) zamieszczamy ten screen. Zrobiłem go sam (Yako), zatem nie ma mowy o żadnej podróbce. :) Teraz wierzycie?


(1) 2 3


TAGI: Epizod II: Atak klonów (65)
Loading..