TWÓJ KOKPIT
0

FAQ :: Bastion

5. Książki SW


Jak czytać książki Star Wars?
W tym miejscu można znaleźć poradnik na ten temat.

Gdzie mogę znaleźć chronologię książek Star Wars?
Zwykłe książki
Książki młodzieżowe
Opowiadanie, antologie, e-booki

Czy w Polsce wydano jakieś książki SW?
Tak, wydano dość sporo książek. (Lista) lub chronologia na Bastionie. Praktycznie większość książek z głównego nurtu zostało już w Polsce wydanych. Łatwo to poznać w spisie po polskich tytułach.

Czy w Polsce wydawane są książki młodzieżowe?
Nie, choć dwa razy próbowano je wydawać w Polsce. Amber w latach 90. wydał sześć tomów młodych rycerzy Jedi. Zaś Egmont wydał pierwsze siedem tomów Ucznia Jedi. Kolejnych tomów nie wydawano ze względu na niską sprzedaż. Obecnie swych sił w tej materii próbuje wydawnictwo Hachette.

Czy w Polsce wydawane są albumy i przewodniki po Star Wars?
Nie, Amber i Egmont wydały kiedyś sporo przewodników i albumów, lecz od 2005 roku żaden nie ukazał się w Polsce.

Czy jest szansa na wznowienia przez Amber starszych pozycji?
Bardzo mała. Od lat Amber nie wydał ponownie żadnej książki Star Wars. Wydawał natomiast książkę pod zmienioną okładką (ten sam nakład, tylko okładka została wymieniona).

Czym się różnią książki Gwiezdne Wojny od Star Wars?
Logiem. W latach 90. Amber wydawał książki pod własnym szyldem Gwiezdne Wojny. Egmont zaś używał oficjalnego polskiego loga, używanego przez dystrybutorów filmów. Jednak po Mrocznym widmie, Lucasfilm uznał, że woli mieć jedno logo Star Wars – dla całej linii produktów, dlatego licencjonobiorcy się dostosowali.

Gdzie można kupić starsze książki SW (np. Trylogia Thrawna, NEJ)?
W przypadku starszych książek mamy dwie możliwości: antykwariat lub Allegro

Obejrzałem „Powrót Jedi” i wydawało mi się, że napisy końcowe film zamykają sagę. Wychodzi jednak na to, że nie. Chciałbym poznać historię zdarzeń, które dzieją się po sześciu epizodach.
Oczywiście, masz rację. Chociaż Epizod VI kończy śmierć Lorda Vadera, Luke, Leia i Han stawiają sobie ambitne zadanie - odbudowę demokracji w Galaktyce. Prowadzi to serii zdarzeń, które powodują, że „Gwiezdne Wojny” zaczynają się właściwie od nowa.
Jeżeli chcesz poznać lepiej historię Galaktyki po zniszczeniu Drugiej Gwiazdy Śmierci, najistotniejsze są książki, takie jak:
  • Trylogia Admirała Thrawna (Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy, Ostatni rozkaz), autorstwa Timothy’ego Zahna. Trylogia opowiada o krucjacie imperialnego admirała Thrawna, przeciwko odradzającej się Republice i jest uważana przez niektórych za najlepsze książki gwiezdnowojenne wszechczasów.
  • Dylogia Ręka Thrawna (Widmo przeszłości, Wizja przeszłości), autorstwa Timothy’ego Zahna. Opowieść o kolejnej próbie zmiażdżenia Nowej Republiki, przez siły Imperium.
  • Seria Nowa Era Jedi (w szczególności książki „Wektor pierwszy”, „Punkt równowagi”, „Gwiazda po gwieździe”, „Szlak przeznaczenia”, „Jednocząca Moc”), różni autorzy. 21 lat po śmierci Lorda Vadera Galaktykę atakują stwory z innej Galaktyki- Yuuzhan Vongowie. Nowa Republika i Nowy Zakon Jedi muszą stawić im czoła.
  • Seria Dziedzictwo Mocy („Zdrada”, „Braterstwo krwi”, „Nawałnica”, „Wygnanie”, „Poświęcenie”, „Piekło”, „Furia”- niewydana jeszcze w języku polskim, „Objawienie”- niewydana jeszcze w języku polskim, „Niezwyciężona”- niewydana jeszcze w języku polskim), różni autorzy. Śmierć Dartha Vadera położyła kres Zakonowi Sithów na długie 36 lat. W tym cyklu Sithowie powracają... odmienieni.
Nie można też zapomnieć o serii komiksowej:
  • Dziedzictwo (Legacy), różni autorzy
Sto lat, po wydarzeniach opisanych w filmach i książkach, Galaktyką władają Sithowie. W całej Galaktyce, wzmaga się opór...

Gdzie można ściągnąć E-booki polskich wydań książek Star Wars?
Co wy wiecznie z tym ściąganiem?1 2 3 4 5 (6) 7 8 9 10 11


TAGI: Bastion (19)
Loading..