TWÓJ KOKPIT
0

Wicket Finds a Way: An Ewok Adventure :: Książki

Autor: Melinda Luke
Tytuł: Wicket Finds a Way: An Ewok Adventure
Wydawca: Random House 1984
Okładka i ilustracje: Pat Parris
Strony: 32
Cena: 1.25 USD


Recenzja Lorda Sidiousa

To mała, prosta książeczka dla dzieci, trochę pokroju „To ja, Robot”, z tym, że tworzona z myślą jako historyjka. Lapidarna, przewidywalna, acz miła w odbiorze. Na co drugiej stronie mamy obrazek, a na co drugiej kilkulinijkowy tekst.

Sama historyjka jest prosta - Malani jest chora, Logray by móc przyrządzić dla niej lekarstwo potrzebuje pewnego ziela, którego nie może znaleźć. Wicket zaś, który chciałby być uczniem szamana, wyrusza w poszukiwanie, znajduje zioła i wraca. Po drodze nie ma żadnych niebezpieczeństw, większych trudności czy przygód, acz jest to wyzwanie i poświęcenie, bo i droga daleka i pogoda nieciekawa (śnieg i zimno). I piękny, widoczny morał, cały świat jest przed nami, jeśli tylko zdecydujemy się po niego sięgnąć, nie zapominając przy tym o innych.

Książeczka ma bardzo malutki format. Dodatkowo jest to kolejny produkt, który nosi jeszcze logo „Powrotu Jedi” a nie „Ewoków”. Podobna sytuacja jak w „The Adventures of Teebo: A Tale of Magic and Suspence”.

Dziś takich dzieł się już niestety nie robi. Produktów związanych z serialem „Ewoks” nie ma zbyt wiele, ale każdy z nich ma w sobie coś, jest dziełem nie produktem fabrycznym i nawet jeśli to książeczka dla malutkich dzieci, to przyznam, że w pełni mnie satysfakcjonuje. Co z tego, że ani rysunki nie są wykwintne, ani treść wyszukana, gdy wszystko udało się ładnie spiąć i dobrze oddaje zamierzony efekt. Żałuję tylko, że obecne książeczki dla dzieci (np. „Spaceships”) w porównaniu z tymi jak ta („Wicket Finds a Way”), nawet nie pozostają klasę w tyle, a raczej dzieli je przepaść.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 8/10
Jakość informacji: 7/10
Jakość ilustracji: 7/10
Opis świata SW: 8/10

OCENY UŻYTKOWNIKÓW:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 8,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 8 2010-02-14 13:20:04


TAGI: Ewoks (49) Melinda Luke (1) Random House (25)

KOMENTARZE (0)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..