TWÓJ KOKPIT
0

Smaczki w ''Nowej nadziei'' :: Klasyczna Trylogia

Kiedy szturmowcy wdzierają się do pokoju kontrolnego, patrz uważnie a zobaczysz szturmowca który prawie stracił przytomność po tym, jak walnął głową o framugę drzwi.

Po tym jak Darth Vader zabił Bena, pada strzał ze strony platformy doku w jego kierunku. Zapomnieli pokolorować mu miecz świetlny.

Kiedy C-3PO jest na pasie transmisyjnym w pojeździe transportowym Jawów, jeśli spojrzysz na odbicie na jego głowie, ujrzysz ekipę filmową.

Kiedy Darth Vader i Ben walczą, płyta piersiowa Dartha jest założona tyłem na przód.

Chwilę zanim Lord Vader pojawi się po raz pierwszy (na przejętym statku konsularnym), widać szturmowca sprawdzającego stan innego, wydawało by się martwego szturmowca, (żywy unosi głowę martwego). Gdy Vader wchodzi, szturmowiec szybko wstaje i upuszcza głowę nieżywego kolegi. Ten jednak nie chcąc się bardziej uszkodzić delikatnie kładzie swoją głowę na ziemię.

W scenie gdzie Luke i Leia właśnie mają zamiar „przelecieć” na drugą stronę kanionu w Gwieździe Śmierci, Leia strzela po raz ostatni. Trafia szturmowca stojącego po lewej, ale to ten po prawej upada.

W oryginalnej wersji panoramicznej, podczas długiego ujęcia platformy załadunkowej na Gwieździe Śmierci można zobaczyć członka ekipy, który wszedł w kadr z jednej strony ekranu, zatrzymał się, spojrzał w górę, a następnie sobie poszedł.

W scenie gdy Obi-Wan rozgląda się po statku Imperium, grupa szturmowców przechodzi zwartą grupą. Jednemu ze szturmowców spada pancerz, a nieszczęśnik usiłuje go utrzymać na miejscu.

Pierwsze ujęcie kokpitu Sokoła Milennium ukazuje małe wiszące kostki. W każdym następnym ujęciu już ich nie widać.

Gdy Luke i Obi-Wan wchodzą do baru w Mos Eisley, jest tam „bezmózgi kosmita”. Podczas gdy ujęcia przeskakują ukazując różne kreatury, można zobaczyć małe stworzonko piszczące do barmana prosząc o drinka. Przez parę sekund można, patrząc w jego lewe oko, widzieć na wylot przez prawe, które jest po przeciwnej stronie głowy.

Edycja Specjalna: W scenie gdzie Luke i Leia huśtają się przez most którego nie ma, kilka strzałów Leii ma dźwięk trzasku a nie lasera. Trzask prawdopodobnie pochodzi pistoletu - atrapy i zapomnieli zastąpić go dźwiękiem lasera.

Kiedy Obi-Wan i Luke oglądają hologram księżniczki Leii rzutowany na mały stół, przedmioty na tym stole w każdym ujęciu zmieniają swoją liczbę i rozmieszczenie.

Można zobaczyć ramię dźwigu użytego do opuszczenia kuli tortur przez drzwi, kiedy czarna kula wlatuje do celi Leii.

Na transporterze Jawów, kiedy R2 rozgląda się w jednym z ujęć, można dokładnie, przez jeden z sensorów robocika, zobaczyć Kennego Bakera siedzącego wewnątrz droida. W scenie gdzie „Kula Tortur" wlatuje, aby wydobyć z księżniczki informacje, na strzykawce można dostrzec napis "Monoject". Jest to amerykańska firma produkująca strzykawki.

Kiedy Luke je ze swoim wujem i ciotką, szklanka z której pije znajduje się raz w jednej, a raz w innej ręce Skywalkera.


(1) 2 3 4


TAGI: ciekawostki (9) Epizod IV: Nowa nadzieja (44) smaczki (1)
Loading..