Komiksy

Przejęcie fabryki


Tytuł oryginału: Foreclosure
Scenariusz: Rik Hoskin
Rysunki: Tanya Roberts
Kolory: Digikore
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydanie polskie: Egmont 2011 w The Clone Wars #2/2011
Wydanie UK: Titan 2010 w The Clone Wars #7


Recenzja Lorda Sidiousa

Przyznaję, że te brytyjskie komiksowe „Wojny Klonów” mają swój urok. Przypominają miejscami trochę stare, dobre „Clone Wars Adventures”, pełne przygód z przymrużeniem oka i czasem nawet z jajem.

Tak jest i tym razem. Obi-Wan ma problem z R4, ląduje więc w fabryce Quingarus Deluxe Droid Systems, która oczywiście produkuje automaty. Niestety Kenobi nie jest w tym miejscu sam. Do właściciela pofatygowali się członkowie Klanu Bankowego z Sanem Hillem na czele. Jak łatwo się domyślić, chcą przejąć fabrykę i produkować tu droidy, a Obi-Wan wpada w sam środek tarapatów. Tym razem wyszło to całkiem zgrabnie i zabawnie. Trochę akcji, trochę humoru i szybkie rozwiązanie sprawy, oczywiście pozytywne. Czegóż więcej?

O ile jeszcze warstwę fabularną jestem w stanie kupić, o tyle grafika mnie niestety boli. Nic to, że Obi-Wan jest wzorowany na „The Clone Wars”. Ale to jak wyglądają droidy czy Muunowie, to jest jakaś pomyłka. Zresztą cały Quingarus również kojarzy się raczej z jakąś bajką. Dopiero po dłuższym zastanowieniu mogę przyznać, że faktycznie jest Toongiem i trochę przypomina Bena Quadrinarosa, co zresztą sugeruje nazwisko.

Ten komiks to całkiem fajna odskocznia od wszystkiego, co poważne. Dla starszych i młodszych fanów, choć raczej w pamięci nie zostaje.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Rysunki: 3/10
Klimat: 7/10
Rozmowy: 2/10
Opis świata SW: 4/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 7 2012-01-01 13:32:47

Tagi: Anna Hikiert-Bereza (109) Egmont Polska (536) Rik Hoskin (5) Tanya Roberts (8) The Clone Wars (250) Titan Magazines/Titan Books (26)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.