Książki

LEGO Star Wars: Rebelia trwa!

Autor: Opracowanie zbiorowe
Oryginalny tytuł: LEGO Star Wars: Rebelia trwa!
Wydanie PL: Ameet, listopad 2017
Wydanie USA: ---
Przekład: ---
Ilustracje: ---
Ilustracja na okładce: ---
Stron: 32
Cena: 15,99 PLN


Nota wydawnicza (Ameet, 2017)
Czy marzysz o tym, żeby wyruszyć do odległej galaktyki, wstąpić do Sojuszu Rebeliantów i dołączyć do najlepszych pilotów? Walcz ze złowrogim Imperium, weź udział w niesamowitych misjach, poznaj zabawne przygody C-3PO i R2-D2 oraz zbuduj swoją minifigurkę Kordi. Ta książka jest właśnie dla ciebie!


Recenzja ogóra
LEGO Star Wars: Rebelia trwa! to pozycja dla najmłodszych fanów, która łączy w sobie słynne duńskie klocki z Gwiezdnymi Wojnami oraz funkcje książeczki aktywizującej dla dzieci. Na 32 kolorowych stronach znajdziemy m.in. komiksy, zagadki na spostrzegawczość, labirynty oraz masę humoru znanego z filmów LEGO.

Motywem przewodnim są przygody Rebeliantów oraz rodziny Freemakerów znanych najmłodszym z serialu animowanego LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów. Na kolejnych stronach możemy znaleźć zabawne komiksy z bohaterami oraz zadania o różnym stopniu trudności. Mamy tutaj zarówno zagadki na spostrzegawczość jak i te polegające na łączeniu czy dopasowywaniu do siebie odpowiednich elementów. Wszystko jest jednak na tyle przyjemnie zilustrowane, aby żadne z dzieci nie czuło się znudzone powtarzaniem cały czas tego samego. Bardzo dobrym pomysłem jest także rozwiązanie całej książeczki stopniowo lub za jednym posiedzeniem, szczególnie z rodzicem – co może zapewnić sporą dawkę humoru, a nie ma chyba nic lepszego jak nauka i dobra zabawa połączone ze sobą.

Jeśli jesteście z tych osób, które nie wierzą w to, że da się połączyć te dwie rzeczy ze sobą to warto wspomnieć o tym, że wiele zadań polegających na spostrzegawczość, łączeniu podobnych elementów czy też znajdowaniu różnic pomiędzy dwoma obrazkami są ćwiczeniami, które często można spotkać w podręcznikach najmłodszych. A jeśli to wszystko oprawimy w „klockową” stylistykę i połączymy z Gwiezdnymi Wojnami otrzymamy coś, co na pewno zainteresuje nie jednego dzieciaka. A i sama minifigurka Kordi, bohaterki wyżej wspomnianego serialu animowanego, może być tylko pretekstem do zapoznania się tą kolorową i ciekawą pozycją.


Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 3,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
ogór 6 2018-02-05 21:55:53
Lord porg 1 2018-04-18 19:09:59

Tagi: Ameet (120) Dla dzieci (151) LEGO Star Wars (59)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.