TWÓJ KOKPIT
0

Regulamin Polskiego Forum Star Wars i serwisu Bastion Polskich Fanów Star Wars :: Bastion

(c) Bastion Polskich Fanów Star Wars
Wersja główna: 01.12.2003
Poprawki z 09.07.2004, z 15.03.2007, z 28.11.2009, z 23.10.2020 oraz z 21.07.2024


1. W skład Bastionu Polskich Fanów Star Wars (zwany dalej Bastionem) wchodzi strona główna z newsami i publicystyką, Polskie Forum Star Wars (zwane dalej Forum) oraz Kantyny (czat, zwany dalej Kantyną).

2. Korzystanie z Bastionu jest darmowe. Umieszczanie wpisów w serwisie wymaga rejestracji.

3. Zarejestrowanie się jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i zobowiązaniem do jego przestrzegania. Użytkownik ma prawo do korzystania wyłącznie z jednego konta. Każde inne, założone bez wiedzy i zgody moderatorów będzie blokowane i pociągnie za sobą konsekwencje w postaci ostrzeżeń i banów. Do rejestracji nie są wymagane dane osobowe. Te nawet jeśli zostaną podane, można w każdej chwili usunąć. Rejestracja jest darmowa i nieobowiązkowa, nie kasujemy kont, natomiast każdy użytkownik może w każdej chwili usunąć swoje prawdziwe dane kontaktowe i przestać używać konta.

4. Korzystający z Bastionu ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje komentarze i opinie. Bastion nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

5. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach Bastionu treści o charakterze:
a. wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, na tle orientacji seksualnej lub z innych powodów,
b. obscenicznych,
c. propagujących przemoc,
d. uznanych powszechnie za naganne moralnie lub społecznie niewłaściwe,
e. naruszających zasady netykiety,
f. stanowiących komercyjny przekaz reklamowy,
g. szkalujących osoby publiczne,
h. obrażające innych użytkowników Forum,
i. naruszających prawo, w szczególności prawa autorskie.

6. Nie dublujemy postów w różnych działach Forum jak i w samych tematach. Każdy użytkownik Forum, mający chęć założenia nowego tematu, zobowiązany jest do zorientowania się czy nie istnieje już wątek o identycznej lub zbliżonej treści.

7. Piszemy na taki temat jaki został zadeklarowany w poście tytułowym. Nie spamujemy (przez spam forumowy rozumiemy pisanie postów i zakładanie tematów, które nie wnoszą nic wartościowego dla dyskusji oraz Bastionu jako całości) i staramy się ograniczyć ilość offtopu (posty niezwiązane z głównym tematem rozmowy).

8. Używamy polskich znaków, staramy się by tekst był przystępny dla czytających. Zabronione jest pisanie wielkim literami (tzw. pisanie Capsem), floodowanie (wysyłanie postów w krótkim okresie czasu, w obrębie tego samego tematu) oraz nadmierne używanie emotikonek.

9. Staramy się używać kulturalnego języka. Zamieszczanie licznych wulgaryzmów jest niedopuszczalne.

10. Wszystkie punkty Regulaminu traktowane są łagodniej jeśli chodzi o następujące działy:
a. Wioska Gungan w Lesie Ewoków
b. Kantyna

11. Post lub temat może zostać bez ostrzeżenia edytowany, przeniesiony bądź usunięty przez moderatora, jeśli łamie postanowienia Regulaminu.

12. W przypadku zrobienia błędu bądź chęci dokonania jakiejś znaczącej edycji swojego posta/tematu należy zwrócić się do moderatora z prośbą o przedsięwzięcie odpowiednich działań. Nie należy jednak nadużywać tej możliwości. Lepiej samemu trzy razy przeczytać własny wpis przed wysłaniem.

13. Punkty #5, #8 i #9 dotyczą również avatarów i sygnaturek. Jeśli Regulamin jest łamany moderator może bez ostrzeżenia usunąć bądź zmienić avatar/podpis.

14. Łamanie Regulaminu może być karane w dwojaki sposób: przez ostrzeżenie lub ban. Formami ostrzeżenia są:
a. post bezpośrednio do użytkownika,
b. post w specjalnym temacie na Forum (patrz punkt #17),
c. prywatna wiadomość,
d. informacja przy logowaniu,
e. mail na adres użytkownika podany przy rejestracji,
f. wykorzystanie komunikatora internetowego.

Ostrzeżenia można otrzymać od któregoś z redaktorów Bastionu lub moderatorów (o kim mowa zobaczysz w dziale Redakcja)

15. Jeżeli pomimo otrzymanych ostrzeżeń nie widać zauważalnej poprawy w zachowaniu użytkownika, następuje BAN (blokada użytkowania forum). Bana można otrzymać wyłącznie od moderatorów. Czas jego trwania zależy od ich oceny danego przewinienia. Ban nie ma określonych widełek czasowych, możliwe jest również dożywotnie zablokowanie.

16. Informacje na temat ostrzeżeń i banów mogą, ale nie muszą być ogłaszane w temacie OSTRZEŻENIA. W tym miejscu mogą pisać wyłącznie moderatorzy. Tam również ukarany użytkownik dowiaduje się dlaczego został ukarany i w jaki sposób.

17. Jeśli ukarany użytkownik nie zgadza się z decyzją może odwołać się od niej pisząc do administratorów lub innych moderatorów:
a. w przypadku banów drogą mailową, b. w przypadku ostrzeżeń drogą mailową lub poprzez prywatną wiadomość.

18. Za wygląd i dobrą atmosferę na Bastionie odpowiada zarówno kadra serwisu jak i użytkownicy. Mile widziane są uwagi, pomysły oraz zgłoszenia wszelkich działań łamiących Regulamin. Aby Bastion rósł w siłę, a Forumowicze żyli dostatniej.

19. Postanowienia regulaminu obowiązują nie tylko podczas pisania na Forum, ale także przy komentowaniu newsów, artykułów, sond itd. W szczególności dotyczy to także newsów podesłanych przez użytkowników i umieszczonych na serwisie (zwłaszcza z działów Fandom i Twórczość Fanów, gdzie Redakcja nie ingeruje w treść nadesłanych materiałów bez wiedzy autora, w sposób inny niż usuwanie rażących treści).

20. W przypadku wszelkich problemów z osobami trzecimi, przedstawiciele Bastionu zastrzegają sobie prawo przekazania danych osoby łamiącej regulamin / względnie prawo w postaci adresu IP oraz namiarów emailowych. Bastion nie ponosi odpowiedzialności za opinie własne użytkowników, a także za newsy nadesłane przez organizatorów wszelakich imprez (w szczególności w przypadku wyłudzeń czy innych oszustw).

21. Redakcja serwisu zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w Regulaminie.


TAGI: Bastion (19) Forum (3)
Loading..