Ruch Oporu

Ruch Oporu - Kaz’s Curse

Tytuł oryginalny: Kaz's Curse

numer odcinka: 2x10/31
Reżyseria: Brad Rau
Scenariusz: Eugene Son
Data emisji (USA): 08.12.19
Data emisji (Polska): 08.02.20
Dokumenty o odcinku: „Bucket's List” (EN)


Bohaterowie:
Kazuda Xiono, Neeku Vozo, Synara San, Leoz, Mika Grey.


Opis:
Pirat rzuca na Kaza klątwę, przez którą na młodzieńca na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Xiono wkrótce zmuszony jest poprosić o pomoc Mikę Grey, lecz klątwa pogarsza się, gdy pojawia się Guaviańska Banda Śmierci.


Ciekawostki:

  • Leoz obraża Kaza, nazywając go „szczurem” („scumrat”), slangowym terminem określającym uliczne dzieciaki żyjące na Korelii w „Hanie Solo”. Inne nieładne określenia w tym odcinku to „gorgomorda” („gorg-face”) i „doiciel moofów” („moof-milker”). To ostatnie to ulubione powiedzenie Hana Solo, czego dowodzi „Przebudzenie Mocy”.

  • W pierwotnej wersji to hasskański pirat Vusk rzucał na Kaza klątwę. Później zmieniono go na Nikta Leoza, któremu głosu użycza Steve Blum. Grał on również Zeba, jedną z głównych postaci „Rebeliantów”.

  • Wcześniej w odcinku przekleństwo nosiło nazwę Klątwy Mavala lub Klątwy Mala Du. W jednej z wersji faktycznie była ona prawdziwa, lecz Mice łatwiej było ją usunąć, gdy pozwoliła Kazowi wierzyć, że jest fałszywa!

  • W pewnym momencie miała być mowa o tym, że Mika odkryła talizman na Mimbanie. W innej wersji była to zagubiona zabawka Eili. Jego prawdziwa historia pozostaje tajemnicą.


Temat na forum.


Poprzedni odcinek Spis odcinków Następny odcinekOceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 7,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
ShaakTi1138 7 2019-12-12 19:02:08

Tagi: Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (41)
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.